Yazılarım
Trend

Kadınları Anlamanın Yolu!

Kadınları anlamak...

Kadınları anlamak imkansızdır, derler ya… Hatta meşhur bir hikayeye göre; lamba cini bile kadınları anlamayı sağlamak yerine, dünyanın en uzun otobanını yapmayı kabul etmiş. Hepsini unutun, hepsi yalan! Kadınları anlamanın yolu var! Tabii eğer cesaret edebilirseniz!

Hayatım boyunca kadınlardan nefret etmedim ama onları çok sevip benimsediğimi söyleyemem. Çok karmaşık, şımarık, burunları dik, topukları sivriydi. Ve bir de anlaşılmaz, dengesiz ve dalgalı olmalarını da eklemek gerekir.

Hele bir de Kanlıca‘dan misafirleri gelince! İşte onlar gelince Karadeniz kabarır dev dalgalar suratınıza suratınıza çarpar. Fırtına bitene kadar güvenli bir limana çekilin ve sabırla bekleyin! Merak etmeyin dinmeyen fırtına görülmemiştir…

Kızgın kadınlar!
Kızgın kadınlar!

Bir zamanlar kadınları anlamanın yolu yoktu!

Ama esas sebep bunlar değildi aslında. Kadınları sevmiyordum çünkü üniversitede deliler gibi sevip peşinde pervane olduğum kız beni istememişti. Sonra bir sürü efkarlı ve romantik sarhoşluk zırvalıkları.

İşte her yakışıklı erkeğin kabul edilmediğinde, yaşadığı tatlı aşk acısı ve sonrasında uydurduğumuz bahanelere yapışıp kalan gençlik yılları.

Kadınları anlamanın yolu.

Kadınlarla acı tatlı maceralar yaşadıktan sonra bir anda kadınları anlamanın yolunu buldum! Kadınları anlamanın yolu kadın olmaktan geçiyordu ve ben de öyle yaptım.

Yok hayır! Bir tarafımı kestirip, kara çarşafa girmedim veya tangalı incecik bikiniler de giymedim. Sadece internete girdim ve Facebook’ta güzel bir kadın fotoğrafıyla, bir hesap açtım kendime.

Kadınları anlamak!
Kadınları anlamak!

Ondan sonrası inanılmaz bir sarsıntıydı benim için. Beynimi sallayan bir şok ve sonra titreyerek kendime geldim! Erkekler azgındır, sapkındır, talepkardır bilirdim ama yahu biz ne iğrenç, aşağılık, pislik, sapkın, tinksindirici mahluklarmışız!

Azgın erkekler!

Daha hesabı açar açmaz bir sürü kıllı, tüylü hanzodan arkadaşlık isteği gelmeye başladı. Ben de acemilik gereği hepsini kabul ettim.

Üzülen kadın!
Üzdüğümüz kadınlar!

Ondan sonra bir sapıklık ve azgınlık yağmuru! Arkadaşlık istekleri bitmek bilmiyor, yüzlerce mesaj, ilişki istekleri, bir sürü iğrenç ilişki videoları, kocaman şeylerini gönderenler, durmadan çalan arama mesajları, sapık ilişki talepleri!…

Hesabı açmamla kapatmam bir oldu! Yoksa delirecektim. Beni kadın sanıp ağızlarının suyunu ve içlerinde ki pisliği akıtan mankafalı erkeklerden özür dilemiyorum!

Cevapsız soruya cevap,

Sonra oturup düşündüm ve kadınları anladım. Neden bize böyle davrandıkları, neden çoğunun psikolojisinin bozuk olduğu, dengesizlikleri, git gelleri hepsinin sebebi belliydi. Başka nedenleri de var elbette, ama kadınları bu hale getiren, aşağılık bir davar sürüsü gibi davranan biz erkeklermişiz!

İnsan olgunlaşınca bir meyve gibi yumuşuyor ve olanları daha iyi anlıyor. Gerçekten eli yüzü düzgün bir kadının sadece 100 metre ilerideki bir bakkala gidip gelmesi bile büyük bir sinir harbi ve duygusal bir mücadele…

Tatlı kadınlar!
Tatlı kadınlar!

Kadına alkış!

İffetli, düzgün, sadık, ahlaklı bir kadın olarak kalmak ve hatta bir anne, bir ev hanımı olmak gerçekten en ağır erkek işinden daha zor bir işmiş! Bunu çok iyi anladım.

Tabii bu anlattıklarım, şeytani işlerle fazla uğraşan, çok fazla konuşup insanı bezdiren, erkeklerin bu hayvani yönlerini kendi menfaatleri için kullanan, para ve güce tapan kadınları temize çıkartmıyor.

Evet, artık modern kadın daha çok imkan ve hakka sahip. Yani en azından annelerimiz gibi derede çamaşır yıkamıyorlar, bir palto ile bir sene geçirmiyorlar ve artık tuvalet kağıdı gibi kullanılan çocuk bezleri var.

Kadınları anlamanın yolu!
Kadınları anlamanın yolu! Kadın olmak!

Kadınların Yüzyılı,

Kadınların Yüzyılı

Kadınların Yüzyılı yazısını yazmış biri olarak, yaşadıklarımdan sonra kadınlara saygım ve sevgim arttı.

Evet, kadınlar annelerimiz ve eşlerimiz olarak, bu zor var olma mücadelesine devam etsinler ve bizi tamamlasınlar, biz de onları sevip sayalım.

Kadınları anlamanın başka yollarını bilen varsa lütfen söylesin! Ben kadınları anladığımı sanıyorum ama belki de yolun başındayım…

Biraz da az konuşsalar, vallahi harika şeyler!…

semihbulgur.com 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı