Bilim Teknoloji

Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

Webmaster tools

Bu yazıda webmaster’ların web geliştirme veya tasarım yaparken kullanabilecekleri faydalı araçlardan bahsetmeye çalışalım. Bu araçlar ile websitenizde az bir çaba ile profesyonel bir tasarımcıya veya frontend geliştiriciye taş çıkartabilecek görsellik, renk uyumu ve pratiklik elde edebileceksiniz. İşte bunlar Zaman Kazandıran Webmaster Araçları.

web_gelistirme-200x200

Kuler

Kuler Adobe tarafından geliştirilmiş ve web tasarımcılar tarafından yaygın olarak kullanılan bir araç. Kuler ile ihtiyacınız olan birbiriyle uyumlu renkleri hızlı bir şekilde seçebilirsiniz, dilerseniz belli bir nesne veya resim ile alakalı daha önceden başkaları tarafından oluşturulmuş renk kalıplarını kullanarak uygun renkleri bulmak için saatlerinizi harcamak zorunda kalmıyorsunuz.

Zaman Kazandıran Webmaster Araçları;

Typetester

Typetester web sitenizde kullanmak istediğiniz fontlara tek bir sayfada hızlıca göz geçirebilirsiniz, fontların bold, italik durumları ve farklı durum ve renk kombinasyonlarından nasıl gözüktüğü konusunda hızlıca fikir sahibi olabilirsiniz.

type tester1 300x200 Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

 

Limsum

Lipsum ile içerik oluşturmada ihtiyacınız olan geçici yazıları, deneme şablon yazılarını hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz

 

lipsum1 300x222 Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

Android için TEXT editor

BG Pattern

Websitenizin arka planı konusunda kararsız kaldığınız zamanlar olmuştur. BgPattern ile hızlı bir şekilde farklı renk ve şekil kombinasyonları ile websitenize arka plan resmi oluşturabilirsiniz.

bgpattern 300x186 Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

 

RibbonBuilder

Yeni nesil web tasarım trendlerinde ve Web 2.0′da şu an ribbonlar oldukça popüler bir şekilde kullanılıyor. RibbonBuilder ile sadece CSS’den oluşan ribbonları hazırlamanız oldukça kolay.

Ribbon Builder1 300x176 Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

 

Button-Builder

Hızlı bir şekilde görselliği son kullanıcı açısından gayet hoş olan butonlar oluşturmak istemez misiniz?

button builder1 300x225 Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

99Lime

Sıfırdan html css kodlama gerektiren durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda tekerleği baştan keşfetmenize gerek yok. 99Lime size hazır bir html + CSS gövdesi ve alt yapısı sunarak websitesini oluşturmanızı sağlıyor.

 

99lime 293x300 Zaman Kazandıran Webmaster Araçları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.