Bilim Teknoloji

Türk Hava Kurumundan Yerli Uçak Sözü

Yerli uçak sözü

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım 2014 yılında semalarda üzerinde Ay Yıldızlı bayrak taşıyan kendi üretimimiz uçakların uçmaya başlayacağını söyledi. Böylece Yerli Uçak Sözü verilmiş oldu.

Yerli uçak nerede!
Hadi inşallah!

Merakla bekliyoruz!

Türk Hava Kurumu Safranbolu şubesini ziyaret eden Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, bu şubenin genel merkez tarafından özel bir yeri olduğunu belirterek, kurumun yaptığı ve yapacağı icraatlar hakkında bilgi verdi. Türkiye’de sanayinin çok hızlı geliştiğini belirten Yıldırım;

Yerli Uçak Sözü;

”Türkiye yalnız bölgesinin lider ülkesi değil, dünyanın en önemli ülkelerinden birisi. Uzaya gitme konusunun çok zor olmadığını biliyoruz. Çünkü Türkiye’de bu imkanlarımız var olduğunu ben biliyorum. Biz havacılık ile ilgili kurumlarında ortağıyız. Bu organizasyonun içinde THK olacak. Uçak üretimi ve uzay gemisi üretimi için hiç bir endişem yok. Önümüzdeki yıl THK’nın uçak fabrikasında üretimlere başlayacağız. 1953 yılında ara verdiğimiz uçak yapımına 2012 yılında tekrar başlıyoruz. THK uçak fabrikasında üretilecek uçaklar 2014 yılında semalarımızda ay Yıldızlı bayrağımızla üzerinde THK logosuyla uçmaya başlayacak. 2012 yılında iki önemli faaliyetimiz daha olacak. Birisi Trakya’da diğeri de Güney’de. Akdeniz bölgesinde uçak ve helikopter bakım merkezi kuracağız. Bu merkezlerde sadece Türkiye’deki değil bölgedeki uçak ve helikopterlerin bakımları yapılmaya başlanacak.” şeklinde konuştu.

Zaman kazandıran uygulama!

2023 yılında ilk uzay mekiğini yapacaklarını belirten Yıldırım; ”Bunu yapacak maddi gücümüz yok. Devlet ile birlikte ortak yapacağız. Bizi izlemeye devam edin. Gençleri açtığımız üniversitemize bekliyoruz. İş garantili tek üniversite, ilk mezunları ben kurumumuzda işe alacağım.” dedi.

Yıl oldu 2020 hala bekliyoruz! Şu Korona illetini bir atlatsak inşallah sıra nelere gelecek! Ülkemiz için hayırlısı olsun…

 

Kaynak
Bilgi dagarcigi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.