Bilim Teknoloji

Avrupalı Helikopterlere Türk Füzesi

Türk füzeleri

Ünlü helikopter üreticisi Eurocopter, önümüzdeki dönemde üreteceği EC-635 model helikopterlerde Türk füzesi kullanacağını açıkladı.

Avrupalı Helikopterlere Türk Füzesi;

Fransız, Alman ve İspanyol ortaklı şirketin ürettiği EC-635 helikopterler Aselsan’ın görüntüleme sistemleri ve Roketsan’ın “Cirit” roketiyle donatılacak. Firmanın Avrupa pazarlama ve satıştan sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Hein, bu konuda Türk savunma sanayiine güvendiklerini ve Türkiye’den benzer başka ürünler almak istediklerini anlatan Hein, “Bunun için devam eden görüşmelerimiz var” dedi.

Türk füzesi!

Uzun süredir Türkiye ile devam eden ilişkilerde yeni bir adım atmayı istediklerini anlatan Hein, önümüzdeki dönem gerçekleştirmek istedikleri projeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Helikopterlerin silah sistemlerinin testlerini Güney Afrika’da yapıyoruz.

Ülkeler arası işbirliği,

Yeni hedefimiz bu süreci Türkiye’ye taşımak. Eurocopter olarak yeni mühendislere de ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda Türk üniversiteleriyle işbirliği yapmak istiyoruz.” Avrupa merkezli Eurocopter firmasının yıllık cirosu tam 4,8 milyar Euro.

Eurocopter firması, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün alacağı 15 helikopterden oluşan ihalede İtalyan AgustaWestland ve Amerikan Bell firmalarıyla çekişiyor.

semihbulgur.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.