Bilim Teknoloji

Türkiye’nin Slikon Vadisi Kuruluyor

Turk silicon valley

Türkiye’de Amerika’daki Silikon Vadisi gibi bir teknoloji üretim merkezi kurulacak. Ülke genelinde bir çok alanda teknoloji laboratuarları kurulacak.Türkiye’nin Slikon Vadisi Kuruluyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi otomosyon laboratuarının açılışını yapan Bilim ,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün. “Amerika’daki ünlü Silikon Vadisi’ne benzer Türkiye’nin ilk girişim vadisinin kurulması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Teknoloji şart,

İnşallah bu yılın sonuna kadar en geç önümüzdeki yılın başalarında bazı firmalarımızın bu vaatte yer aldığını görmüş olacağız” dedi.

Silikon vadisi, keşke olsa!

Genç girişimcilere desteklerinin süreceğini ifade eden Bakan Ergün sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki yıldan itibaren her yıl 500 projeyi ve genç arkadaşımız desteklemeye başlıyacağımızı burdan bir kere daha hatırlatıyor genç arkadaşlarımızı bu desteklerden özellikle yararlanmayı davet ediyorum.”

Bilim ,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, son olarak bir japon firmasının desteği ile yapılan laboratuarı gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.