Bilim Teknoloji

Samsung’dan Yeni Sürüm Bada RC

Samsung'dan yeni yazılım

Samsung’un kendi mobil işletim sistemi olan Bada’nın 2.0 versiyonunun ikinci Release Candidate (RC) sürümü yayında! Sizler için bu sürümü telefonunuza nasıl yüklenebileceğini anlattık.trans Samsung Bada 2.0ın İkinci RC Sürümü Yayında! Bada 2.0 Yükleme Rehberi ve Sorularınız Samsungdan yeni sürüm Polonya ve Macaristanda kies’ten güncelleme olarak kullanıcılara sunulmuştur.

En iyi nadroid uygulamalar!

Release Candidate (RC) yazılımın yayınlanma adayı bir sürüm olduğunu ifade eder. Bu yazılımda rapor edilen bir veya birden fazla hata varsa düzeltilir, diğer bir rc sürümü oluşturulur. Hataları düzeltilen rc’lerden birisi yayınlanır.

Samsungdan yeni sürüm yayında!

Bu firmware tarafımca kullanımaktadır. Şuan’a kadar hiçbir sorun görmedim ve artık bada 2.0′ı yükleme vaktinizin geldiğini net bir şekilde söyleyebilirim.

Sözü çok fazla uzatmayıp sabırsızca bada 2.0′ı bekleyen kullanıcılarımıza bu firmware’i nasıl yükleyebileceklerini resimlerle anlatalım.

Not: Yükleme sırasında yapabileceğiniz hatalar sonucu telefonunuz brick olabilir. Bu durumdan bilgidagarcigi.com ekibi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Resimlerle anlatımını yapacağımız yüklemede hiçbir noktayı atlamamaya özen gösteriniz. Bir çok kez tarafımca bu yöntem ile firmware yüklenmiştir. Bugüne kadar herhangi bir brick olma durumu olmamış olsa da bu sizin telefonunuzun brick olmayacağı anlamına gelmez. Tüm sorumluluk size aittir. Sorumlulukları kabul ettiğiniz taktirde team viewer ile fw’yi telefonunuza yükleyebiliriz.

The best smart phoes’ applications

Yükleme öncesi dikkat etmeniz gereken ayrıntılar;

1 – Telefonunuzun şarjının en az %80 ve üzerine olmasını tavsiye ediyoruz.
2 – Telefonunuza firmware yükleyeceğiniz bilgisayarın mümkün mertebe şarjı dolu bir notebook olması tavsiye ederiz. Masaüstü bir bilgisayara sahipseniz güç kaynağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Olası elektrik kesilmelerinde bu önlem hayati önem arz edecektir.
3 – Yüklemeye başlamadan önce sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkartmayı unutmayınız.
4 – Usb sürücülerinin tam olarak kurulduğundan emin olmadan yüklemeyi başlatmayınız. Özellikle telefonunuzu download moda aldığınız sırada bir süre bekleyerek telefonunuzun sürücülerinin yüklendiğinden emin olunuz.

Samsungdan yeni sürüm içim Firmware;

Firmware’yi yüklemeye karar verdiyseniz yukarıdaki hatırlatmalarımızı göze alarak aşağıdaki adımları izleyerek firmware’i telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Wave I S8500XXKL6 Shp + Call Record = Wave I kullanıcıları burayı tıklayarak firmware’i indirebilirler.

Wave II S8530XXKL6 İngilizce = Wave II kullanıcıları burayı tıklayarak firmware’i indirebilirler.

Türkçe yüklemek için,

Not: S8500 Türkçedir. S8530 İngilizcedir. S8530′u Türkçe yüklemek isteyenler firmware içindeki KL6 Csc’si yerine KK5 Csc’sini yüklemeleri gerekecek fakat Social Hub kısmında telefonunuz reset atacaktır. Bu sorunu yaşamamak için telefonu kurduktan sonra operatör ayarlarını yapıp Menü> Ayarlar> Hesaplar kısmından facebook ve mail adresi eklemeniz gerekecek. İngilizce kullanırsanız sorunsuz kullanabilirsiniz. Mümkünse ingilizce kullanın. Sorunsuz Türkçe Csc düzenleyebilirsek linkleri güncelleyeceğim. Ekran görüntüleri KK5 yüklemesinden alıntıdır. Fw içindeki multiloader çok az farklı yine aynı seçenekleri seçmeniz yeterli olacaktır. (LSI ve Full Download) Fw’yi ingilizce kuranlar operatör ayarı kısmında TUR bulamayacaklar. Onun için bu ayarı yapmalarına gerek yok.

Mobil uygulamalar!

Yükleme öncesinde telefonunuza uygun olan firmware’i yukarıdaki linkleri kullanarak bilgisayarınıza yükleyiniz.

Uygun firmware’i bilgisayarınıza indirdiyseniz artık yükleme işlemine geçebiliriz.

1 – Öncelikle indirdiğiniz firmware’i rar’dan çıkartarak alttaki resimdeki telefonumuzun usb sürücüleri olarak kırmızı dikdörtgen içine aldığım usb sürücülerini rar’dan çıkararak bilgisayarınıza yükleyiniz. Telefonunuz bilgisayara usb kablosu ile bağlı ise bir süre beklediğinizde ekranının sağ alt köşesinde usb sürücülerinizin bilgisayara yüklendiği yönünde bir uyarı gelecektir. Fakat unutmamanız gereken bir şey daha var ki o da telefonunuzun sürücüleri download modda tekrar yüklenecektir.

Multiloader 1 1024x575 Samsung Bada 2.0ın İkinci RC Sürümü Yayında! Bada 2.0 Yükleme Rehberi ve Sorularınız

Yükleme adımları,

2 –  Telefonunuzun usb sürücülerini yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzun bilgisayarla bağlantısını keserek telefonunuzu kapatınız. Sim kartınız ile varsa hafıza kartınızı çıkartarak telefonunuzun bataryasını yerine takarak arka kapağı kapatınız.

3 – Telefonunuzun Ses Kısma + Tuş Kilidi + No (Açma Kapama) tuşlarına aynı anda basarak telefonunuzu download moduna alınız. (Bu aşamada telefonunuzun şarjının %80 ve üzeri olması gerektiğini unutmayın.)

İlerleme adımları,

4 – Telefonunuzu download modda usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayınız ve bilgisayarınızın ekranının sağ alt köşesinde usb sürücülerinin başarı ile kurulduğunu ifade eden iletiyi görene kadar bekleyiniz. Bu aşamadan sonra mümkünse usb kablosu ve telefonunuzla herhangi bir temasta bulunmayınız.

5 – İlk görüntüde firmware’i kurmaya yarayan program olarak kırmızı dikdörtgen içine aldığım Multi Loader programını çalıştırınız.

Samsung Bada RC Sürümü Yayında için;

Diğer aşamalar,

6 – Multi Loader programını açtıktan sonra alttaki resimdeki gibi LSI ve Full Download seçeneklerini işaretleyerek yine programın bulunduğu firmware klasörünün içindeki dosyaları tek tek Multi Loader’ın üzerine sürekleyerek ya da Boot, Amss, Apps, Rsrc1, Rsrc2, Factory FS, CSC, SHP APP butonlarını tıklayarak firmware klasörü içinde butonlarla aynı isimleri taşıyan dosyaları tanımlıyoruz. Her şey alttaki resimdeki gibi olmasına özen gösteriniz.

7 – Her şey aşağıdaki resimdeki gibi olduysa Port Search butonuna tıklayınız ve Ready ya da Ready-Lismore yazılarının çıkmasını bekleyiniz.

Post Search butonu;

8 – Port Search butonuna tıklayarak Ready yazısını gördükten sonra aşağıdaki gibi Download butonuna basarak kurulum işleminizi başlatabilirsiniz. ( Bu aşamada telefonunuza dokunmayınız ve bilgisayarınızda ikinci bir iş yapmayınız. Açıksa kies ve antivirüs programlarını kapatınız. Download butonuna bastığınız andan itibaren elektrik kesilmesi yada çeşitli nedenlerden dolayı yüklemenin yarım kalmadı durumunda telefonunuz brick olabilir. Dikkatli olunuz.)

Multiloader 4 1024x575 Samsung Bada 2.0ın İkinci RC Sürümü Yayında! Bada 2.0 Yükleme Rehberi ve Sorularınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.