Bilim Teknoloji

İnternet hastalarına tedavi

İnternet delileri

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde açılan İnternet Bağımlılığı Polikliniğinde bağımlı kullanıcılar hizmet alabilecekler ve yani internet hastalarına tedavi sunulacak.

İnternet hastaları için Poliklinik;

İnternet kimi zaman hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırmasına rağmen, kimi zaman ise hiç beklenmedik tehlikeli sonuçlar doğurabilir. İnternet hastalarına tedavi bu sebeplerden dolayı önemli hale geldi.Bilgiye ulaşmadaki pratikliği yönüyle hayatımızı kolaylaştıran internetin aşırı kullanımı; kullanıcıların aile ve sosyal çevre ile ilişkilerinde bozulma, öğrencilerde motivasyon azalması, okuldan uzaklaşma, iş yerlerinde iş veriminin düşmesi, işten ayrılma, yeme – içme gibi günlük yaşam aktivitelerde bozulma, obezite, yorgunluk, yaygın beden ağrıları gibi yıkıcı sonuçlara yol açıyor.

İnternet hastaları!

En yeni deliler,

İnternet bağımlılığı psikiyatrinin en yeni ilgi alanlarından biri haline gelirken, Türkiye’de genç nüfusun potansiyeli ve kontrolsüzce yaygınlaşmış internet kafeler, henüz yeni tanımlanmakta olan internet bağımlılığı hastalığı için oldukça uygun bir zemin oluşturuyor.

İnternet bağımlısı deliler!

İnternet hastalığına tedavi,

Hastalığın tedavisi için Türkiye’de yaygınlaşan kliniklere bir yenisi daha eklendi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde açılan ‘İnternet Bağımlılığı Polikliniği’ hizmete başladı. Poliklinik, uyguladığı tedavi yöntemleriyle internet kullanımını tekrar kişinin kontrolü altına alabilmesini hedefliyor ve bağımlılıkla ilgili bilgilendirme yapıyor. Poliklinikte birçok türde internet bağımlısı tedavi görüyor.

semihbulgur.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.