Bilim Teknoloji

Android’li Cebinizde Ice Cream Sandwich Rüzgarı Essin

Android Ice Cream Sandwich Rüzgarı

Mobil işletim sistemi Android’in son sürümü olan Ice Cream Sandwich kod adlı Android 4.0 henüz yayınlanmamış olmasına rağmen bazı özelliklerini Android’li cebinizde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Ice Cream Sandwich’in klavyesini elinizdeki Android’li cihaza nasıl yükleyebileceğiniz anlatacağız.

Android Ice Cream Sandwich Rüzgarı,

İlerleyen günlerde Samsung Nexus ile yayınlanacak olan Ice Cream Sandwich’in beğenilen özellikleri bazı yazılım geliştiriciler tarafından uygulama olarak geliştirildi.

Web master tools

Siz de telefonunuzda bu Ice Cream Sandwich’den izler taşımak istiyorsanızbu yazımız size tam size göre. Elinizde Android’in 2.2 sürümü ve üzeri bir cihaz varsa Ice Cream Sandwich’in klavyesini telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Ice cream rüzgarı!

Sandwich klavyesini yüklemeniz için izlemeniz gereken adımlar:

  • Önce cep telefonunuzdan Market’e bağlanıp ücretsiz olan Sandwich Keyboard uygulamasını buradan yüklemelisiniz
  • Ardıdan cihazınızın Ayarlar menüsünden Bölge ve Metin (Region and Keyboard) bölümüne giriyorsunuz.
  • Buradan Ice Cream Sandwich keyboard seçeneğini işaretliyoruz ve gerekli gördüğümüz ayarları isteğimize göre şekillendiriyoruz.

 

Türkçe desteği bulunan klavye şık tasarımı ve işlevselliği ile ön plana çıkıyor. Dilerseniz aynı adımları uygulayarak orjinal klavyeye dönebilirsiniz. Şimdilik sadece Galaxy Nexus ile yüklü gelen Android 4.0 zaman içinde (donanım yeterliliklerini karşılayan) eski cihazlar tarafından da kullanılmaya başlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.