Bilim Teknoloji

Gelecekte Evimizdeki Teknoloji Nasıl Olacak

Gelecek de gelecek!

Microsoft, gelecekte evlerimizde teknolojinin kullanımıyla alakalı bir video yayınladı böylece gelecekte evimizdeki teknoloji oturduğunuz yerden yaşanabilir.

Video, Biraz ütopik de olsa teknolojinin evimizdeki akvaryumdan, duvardaki süslemelere kadar her yere girdiği gözleniyor.

Gelecekte ev teknolojileri!

Gelecekte Evimizdeki Teknoloji Nasıl Olacak?

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı kullanıcı etkileşimli Surface teknojisinin geleceğine de video da değinilmiş. Kullanıcının da dokunarak bire bir etkileşime geçtiği görsel turda, evin her köşesi adeta uzay mekiğinde duruyormuşsunuz havası veriyor.

Lafı fazla uzatmayalım video her şeyi anlatıyor diyecektim ama video’yu gizlemişler! Neyse gelecek zaten sır olmaktan çıktı aslında binlerce video yüzlerce bilim kurgu var!

Yahu işte kıçını kaldırmadan kapı açmak, otomatik perdeler, manzaralı camlar, kapı kolsuz kapılar, donsuz cadılar, sizinle konuşan duvarlar gibi şeylerdir:)

Ama yaşanan son olaylara Dünya’nın haline bakarsak bir de şu Korona virüs illetini katarsak işin içine, gelecek hiçte sandığımız gibi olmayacak.

Beklendiği kadar hızlı gelişmeyeceğiz tabii buna gelişme denirse, doğa bazen işte böyle bütün dünyayı durdurup aciz bırakabiliyor. Doğayı sevip koruyalım yoksa onun öfkesi çok acı verici oluyor!

0 Gelecekte Evimizdeki Teknoloji Nasıl Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.