Bilim Teknoloji

Android İçin Text Editörleri

Text editör

Bu yazımızda Android işletim sistemi yüklü cihazlarda kullanılabilecek kod editörleri hakkında bilgi vereceğiz. Otobüste giderken harcanan zaman bir programcı için ciddi kayıp olabilir. Ben her türlü ortamda programlama yaparım abi diyorsanız Android İçin Text Editörleri işinize yarayabilir. Şu an için yaygın kullanılan iki uygulama var.

Touchqode

 

 Touchqode, Android Markette yer alan en kararlı kod editör  uygulaması. Java, HTML, JavaScript, Python, C++, C#, Ruby ve  PHP  dilleri için kod düzenleme ve syntax algılama (kod  renklendirme)  seçeneği sunuyor.

Editör ayrıca uzaktan kod düzenlemek için FTP ve SFTP  protokollerine  bağlanabiliyor. Bütün bu özellikler uygulamanın  ücretsiz sürümünde  mevcut.

Uygulamada sık kullanılan programsal karakterler ve yazı karakterlerine  kendi  opsiyonel  klavyesinden ulaşabiliyorsunuz.

 Android Web Editor‘de yazı,

Android Web Editor‘de yazı karakterlerinden oluşan  klavye sunmak yerine sık kullanılan programsal karakterler editörün alt kısmına  yerleştirmiş. Böylelikle tek dokunuşla koda dahil edebiliyorsunuz.

Text editors

Touchqode’da olduğu gibi, bu uygulamada da FTP desteği bulunuyor  fakat, Android Web Editör şu an için sadece HTML, Javascript ve PHP  dillerine destek veriyor. Kod renklendirme desteği ücretsiz sürümde    bulunmuyor. Android Web Editörde ayrıca satır numaraları da bulunuyor.

Uygulamanın ücretli sürümü şu an için 3 dolar civarında. Sadece PHP,  Javascript ve HTML ile uğraşanlar için iş görecek gayet güzel bir uygulama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba. Sitemiz yoğun bir emeğin ürünüdür! Sitede dolaşmak için lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatın.